آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها/ ۲۳ فروردین+جدول

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

دکتر کیانوش جهانپور گفت: از دیروز تا امروز ( ۲۳ فروردین ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۸۳۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.  با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۰ هزار و ۲۹ نفر رسید.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ به گفته جهانپور، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و در مجموع تاکنون۴۳۵۷ نفر از بیماران، جان خود را از دست داده اند و دیگر در بین ما نیستند. خوشبختانه روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و تا کنون ۴۱ هزار و ۹۴۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. ۳۹۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۲۵۱ هزار و ۷۰۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و جامعی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در استان‌های کشور تا روز چهارشنبه، 23 فروردین 99 آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

این جدول در حال تکمیل است  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی        
2 آذربایجان غربی        
3 اردبیل        
4 اصفهان        
  البرز        
  ایلام ۱۴ ۴۰ ۱۵۴ ۳۸۴
7 بوشهر        
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری ۱۲ ۲۱    ۲۰۸
10 خراسان جنوبی        
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی ۵ ۵۲نفر تا ۲۲فروردین ۳۰۵ ۵۰۰
13 خوزستان ۳۱ ۱۲۹ ۸۰۰ ۱۱۰۹
14 زنجان      
15 سمنان ۲۸ اعلام‌نشد ۷۴۴ ۹۳۴
16 سیستان‌وبلوچستان        
17 فارس ۹۰ ۴۷ ۴۸۲ ۱۸۵۲
18 قزوین        
19 قم        
20 کردستان ۶۱ ۸۸ ۲۸۵ ۷۷۳
21 کرمان        
22 کرمانشاه        
23 کهگیلویه و بویراحمد        
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان ۹۴ ۹۱نفر تا ۲۲فروردین ۸۸۳ ۱۰۵۹
27 مازندران        
28 مرکزی        
29 هرمزگان        
30 همدان        
31 یزد        

***

مجموع آمار ترخیصی‌های مبتلا به کرونا در خوزستان به ۸۰۰ نفر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: تاکنون ۸۰۰ نفر با تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان پس از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

علی احسان‌پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خوزستان شناسایی شدند که با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران در خوزستان به ۱۱۰۹ نفر رسید.

وی افزود: ‌این موارد به تفکیک شامل اهواز ۱۵ مورد، رامشیر ۷، باوی ۲، شهرستان‌های ایذه، خرمشهر، دزفول، حمیدیه، شوش، شوشتر و گتوند هر کدام یک مورد بوده است. در طول ۲۴ ساعت گذشته،۳ بیمار مبتلا به کرونا که یک مورد در بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان و ۲ مورد در بیمارستان رازی اهواز بودند جان خود را از دست داده و آمار جان‌باختگان به ۱۲۹ نفر افزایش یافت. تاکنون ۸۰۰ نفر با تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان پس از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند. در حال حاضر نیز ۱۲۹ نفر در بیمارستان‌های استان تحت درمان هستند.

ترخیص ۷۴۴ بیمار کرونایی از بیمارستان‌های استان سمنان

طبق آخرین آمارها، شمار کرونایی‌های استان سمنان تا روز ۲۲ فروردین‌ ماه به ۹۳۴ نفر رسید که ۷۴۴ نفر از بیماران نیز بهبود یافته‌اند.

بنا بر آمارهای به دست آمده از عملکرد دو دانشگاه علوم پزشکی در استان سمنان که هشت شهرستان این استان را زیرپوشش خود دارند، موارد جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا به‌طور رسمی در کشور شناسایی شده که آخرین خبرها از مشاهده ۲۸ مورد جدید ابتلا به این ویروس در استان سمنان حکایت دارد.

بر همین اساس، آمار تجمیعی مبتلایان قطعی به کرونا به تفکیک استان‌های مختلف کشور نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هشت شهرستان شاهرود، میامی، سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان که زیرپوشش دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود هستند، به ۹۳۴ نفر رسیده است.

همچنین شمار افراد بهبودیافته از ویروس کرونا در استان سمنان تا روز ۲۲ فروردین‌ماه به ۷۴۴ نفر رسیده است و ۱۵۳ نفر نیز بستری هستند و البته ممکن است همه افراد بستری به ویروس کرونا مبتلا نباشند.

۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ابتلای ۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس از ظهر دیروز تا این لحظه در استان خبر داد و تعداد کل مبتلایان را ۷۷۳ مورد اعلام کرد.

فرزین رضاعی اظهار کرد: تاکنون یک‌هزار و ۵۵۲ نمونه آزمایش ابتلا به ویروس کرونا در استان انجام شده که از این تعداد ۷۷۳ مورد مثبت و ۷۳۷ مورد نیز منفی اعلام شده است.

وی تعداد مبتلایان به کرونا به تفکیک شهرستان را در سقز ۲۱۷ مورد، در بانه ۱۱۶، سنندج ۱۹۱، در کامیاران ۲۶ نفر، در قروه ۵۵، در مریوان ۴۴ نفر، دیواندره ۳۴ مورد، بیجار ۳۶ نفر، در دهگلان ۴۳ و در سرواباد ۱۱ نفر عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: از ابتدای شیوع این بیماری در استان تاکنون یک میلیون و ۴۲۶ هزار و ۹۶۴ نفر معادل ۸۸/۹۳ درصد کل جمعیت در استان غربالگری شده‌اند.

رضاعی از بهبودی قطعی ۲۸۵ نفر در کردستان خبر داد و گفت: همچنان شیب ابتلا و فوت با بیماری کرونا در استان همچنان صعودی است و در دوره پیک شیوع این ویروس قرار داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه آمار فوت شدگان بیماری کرونا در استان از ابتدا تا کنون به ۸۸ مورد رسیده است افزود: از این تعداد ۲۸ نفر در سقز، ۱۴ نفر در قروه، در بانه ۱۳ نفر، ۱۲ نفر در سنندج، در مریوان پنج نفر ودر بیجلر و کامیاران در هر کدام ۶ نفر، در بیجار و در دیوانده چهار نفر اعلام شده است.

رضاعی خطاب به شهروندان با اشاره به اینکه توصیه‌های مراجع رسمی پزشکی و بهداشتی و مقررات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را برای شکستن چرخه انتقال ویروس کرونا جدی بگیرید افزود: توقف این شیب و یا نزولی‌ شدن سریع‌تر آن بستگی به رعایت و همکاری جمعی دارد.

مبتلایان کرونا در فارس به ۱۸۵۲ نفر رسید

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۹۰ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.

عبدالرسول همتی اظهار داشت: از هزار و ۵۲۱ مورد نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص مولکولی کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، ۹۰ مورد مثبت گزارش شده است که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به هزار و ۸۵۲ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار مورد فوتی بر اثر ابتلا به کروناویروس در استان گزارش شده است، افزود: تاکنون ۴۷ نفر در استان به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند. تاکنون ۴۸۲ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند و ۸۴۶ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

وی اظهار کرد: مبتلایان به کروناویروس در استان را ۱۰ درصد افراد زیر ۱۰ سال، ۵۷ درصد افراد ۱۰ تا ۵۰ سال، ۴۲ درصد افراد ۵۰ سال به بالا تشکیل می‌دهند، همچنین موارد فوتی ناشی از بیماری کووید ۱۹ هم ۲۳ درصد افراد ۱۰ تا ۵۰ سال و ۷۸ درصد افراد ۵۰ سال به بالا به خود اختصاص داده اند و موردی از مرگ زیر ۱۰ سال ناشی از کروناویروس نیز گزارشی نشده است.

تعداد مبتلایان به کرونا در ایلام به ۳۸۴ مورد افزایش یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: با اضافه شدن ۱۴ مورد جدید، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در ایلام به ۳۸۴ مورد افزایش یافت.

محمد کریمیان ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۴ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان ایلام گزارش شده است. با اضافه شدن این موارد جدید، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در ایلام به ۳۸۴ مورد افزایش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش شده که با احتساب این موارد، تعداد متوفیان بیماری کرونا در استان به ۴۰ مورد افزایش یافته است.

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در لرستان به ۱۰۵۹ نفر

آمار فوتی‌ها هم در لرستان ۹۴ نفر افزایش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفته: تا کنون از هزار و ۴۱۴ نمونه‌ی بیماران مشکوک به کرونا ارسال شده به آزمایشگاه هزار و ۱۱۳ نمونه پاسخ داده شده است.

به گفته دکتر محمد رضا نیکبخت؛ هزار و ۵۹ نفر در لرستان به صورت قطعی به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. ۸۹ نفر مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی تحت مراقبت هستند. ۸۸۳ نفر هم از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبودی کامل یافته‌اند.

افزایش مبتلایان به کرونا در خراسان شمالی به ۵۰۰ نفر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده، تا ظهر ۲۳ فروردین، ۵۰۰ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، سید احمد هاشمی از افزایش مبتلایان به کووید ۱۹ در خراسان شمالی به ۵۰۰ نفر خبر داد و در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار کرد: در شهرستان‌های بجنورد ۲۴۲ نفر، شیروان ۵۰ نفر، فاروج ۲۸ نفر، مانه و سملقان ۳۲ نفر، جاجرم ۲۲ نفر، گرمه ۲۱ نفر، راز و جرگلان ۱۰ نفر و اسفراین ۹۵ نفر به‌طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند.️

وی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش‌های شبانه‌روزی انجام پذیرفته تاکنون ۳۰۵ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تأکید کرد: یکی از خطرناک‌ترین اقدامات در این ایام رفتن به سفرهای غیرضروری بخصوص به استان‌های درگیر با این بیماری است. آزمایش ۷۳۳ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش‌شده است و هم‌اکنون ۱۲۸ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به غربالگری ۸۲۰ هزار و ۸۷۸ نفر در استان گفت: غربالگری حدود ۹۳ درصد جمعیت استان اقدامی ارزشمند بوده و به معنای ممانعت از مراجعه بدون ضرورت این افراد به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها است.

شمار مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۲۰۸ نفر رسید

شهرکرد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: شمار مبتلایان به کرونا در بیست و سومین روز از فروردین ماه جاری در چهارمحال و بختیاری به ۲۰۸ نفر رسید.

مجید شیرانی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار جدید بیماری کرونا در استان چهارمحال و بختیاری در بیست و سومین روز از فروردین ماه سال ۹۹، عنوان کرد: از شروع خطر اپیدمی تاکنون ۸۲۰ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان چهارمحال و بختیاری بستری شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بیان کرد: تعداد افراد نمونه گرفته شده بستری و سرپایی ۸۸۷ نفر و تعداد ترخیص شدگان که به صورت قطعی به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته‌اند، ۱۵۴ نفر بوده است.  تعداد افراد بستری فعلی در مراکز درمانی ۷۷ نفر هستند و با مثبت اعلام شدن آزمایشات ۱۲ بیمار مشکوک دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، کل موارد ابتلاء از آغاز بیماری که نتایج آزمایش آن‌ها مثبت اعلام شده، ۲۰۸ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته فوتی ناشی از ابتلاء به کرونا در استان گزارش نشده و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به بیماری نوپدید کووید ۱۹ همچنان ۲۱ مورد است.

در حال تکمیل…

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.