بزرگ داستان: دونالد Duk توسط فرانک چانه

[ad_1]

سه صحنه در Curtis Choy's فیلم مستند چه's اشتباه با فرانک چانه ؟ مطمئنا به هر کسی قابل تامل است. برای اولین بار از این رخ می دهد هنگامی که دوربین به آرامی تابه بیش از چانه's جعبه فایل دیتا او's جمع آوری شده در مورد هر چینی-بازیگر آمریکایی که's تا به حال بازی یک نقش در یک فیلم هالیوودی. در دوم معتبر فیلم از چانه's 1970s عروسی به نویسنده و تصویرگر کاتلین چانگ نشان می دهد که زن و شوهر به عنوان به خوبی به عنوان شاعر Lawson Inada (که به عنوان واعظ مجهز به “$ 1 مجوز به ازدواج با افراد”) پوشیدن استادانه درست شده, سنتی, ماسک که چانه خود را ساخته شده است را نشان می دهد و چانه خواندن یک حساب کاربری از کارگران راه آهن در اتحادیه اقیانوس آرام به عنوان بخشی از این مراسم است. (این یکی از چانه's سازگار تم – شاید بهترین از همه آثار او آمریکایی است, کتاب های برنده جایزه مجموعه داستان به نام این چینی در اقیانوس آرام & فریسکو RR Co ). در سومین چانه ریل در مخالفت خود در جلسه سوال از جبران برای آسیایی آمریکایی ها (چانه تا حد زیادی مسئول برای دولت آمریکا در اعطای جبران و برای روز بسیاری از ژاپنی-آمریکایی ها در حال حاضر جشن به عنوان روز یادبود). آیا یکی موافق با چانه یا نه – و وجود دارد به نظر می رسد بسیاری از ژاپنی-آمریکایی است که به't – it's سخت نیست نقل مکان کرد ضرورت اعتقاد خود را. مرد کاملا در آتش به او باعث می شود استدلال کرد. و هنگامی که او می گوید: او رفت و برگشت و تحقیق یک سخنرانی داده شده توسط یک سرهنگ ارتش در سال 1943 (این همه قبل از اینترنت!) ما درک می کنیم که این یک مرد است که کاملا محور در راه است که تعداد بسیار کمی از ما هستند. این آشکارا همان نوع از شور و شوق او را نشان می دهد زمانی که او صحبت می کند به مخاطبان خود را با تپش بی امان از نویسندگان مانند امی قهوهای مایل به زرد و Maxine هنگ Kingston – آنچه که او خواستار “جعلی”. در رمان خود دونالد Duk شخصیت دوازده سال, Donald, نمونه ای از یک جوان “جعلی” — او می خواهد به نوبه خود پشت خود را در میراث چینی و جذب کاملا. برای چانه جذب و یا آنچه که او معتقد است که جامعه آمریکا با توجه به عنوان جذب به مثابه یک جرم و جنایت است. دونالد Duk تکرار این موضوعات بیان شده در سه زنده, صحنه از فیلم که ما در بالا ذکر شد و همچنین نشانه یک تغییر در چانه's تن از یک اختلاف و حتی دشمنی که داشت در این کتاب از داستان و نمایشنامه است که برای اولین بار او را به دست اورد شهرت در ادبی و فرهنگی ، این رمان بیشتر اهل تفریح و بازی بیشتر شوخی بیشتر از دعوت به خواننده در نظر گرفتن امتیاز و اندیشیدن به عنوان مخالف به اوایل کار می کند که با چماق زدن خواننده بر سر خود جهل و تعصب و حماقت است.

آن's چینی در سان فرانسیسکو در حال حاضر (سال 1990 یا بیشتر) و آن's شروع جشن سال نو چینی. دونالد نزدیک است خود را دوازدهم تولد, مناسبت لحظه از آنجا که دوازده سال در قمری زودیاک; او رسالت خود را تکمیل چرخه اول زندگی است. اما دونالد به این فکر می کردم که “همه چیز در زندگی خود را به نظر می رسد افتضاح است.” او در توصیف خود را به عنوان آمریکایی به هر کسی که می پرسد امتناع از اذعان به این واقعیت آشکار است که او از پس زمینه. راه او در نهایت شروع به آمدن در اطراف است که از طریق رویاهای او در طول رمان – او رویاهای او's یک کارگر در راه آهن است. زمانی که طلایی سنبله مراسم برنامه ریزی شده است که از آن می شود شناخته شده است که نه تنها فرماندار کالیفرنیا اما عکاسان از سراسر جهان خواهد بود در حال حاضر یک راه آهن رئیس repugnantly نظرات:

“من به شما قول آقای دورانت وجود خواهد داشت نه یک بت پرست در دید فردا's مراسم … آخرین سنبله خواهد بود با چکش, خانه, تلگراف فرستاده ما عکس ساخته شده برای حفظ یک لحظه بزرگ در کشور ما's تاریخ بدون چینی. تحسین و احترام آنها را به عنوان من.من را به آنها نشان می دهد که ساخته شده از آهن است. مردان سفید. سفید رویاها. Whitebrains و سفید brawn. ”

به عنوان یک نتیجه شاهد این وقایع در رویاهای خود را دونالد شروع به تغییر علاقه مند به آغوش خود میراث و نژاد او. نسبت به پایان کتاب او در این گفتگو با پدرش:

“در چینی. این Chinamans که ساخته شده از آهن است. من رویای من'm تخمگذار مسیر با آنها را زمانی که من و هیچ کس نمی داند آنچه که ما انجام داد. هیچ کس فقط به من. و من فکر't می خواهید به تنها کسی که می داند و این باعث می شود من دیوانه می شود تنها کسی است که می داند و همه چیز من باعث می شود من دیوانه در مردم و نفرت آنها. آنها دروغ درباره ما تمام وقت. ”

“هیچ don't نفرت تمام مردم است. فقط دروغگو” پدر می گوید.

در فیلم چانه صحبت می کند بسیار روشنی از محنت راه سفیده خاصی که هیچ چینی به نظر می رسد در هر یک از راه آهن عکس. و مورخان معاصر' حساب قطعا به عقب چانه بالا به خصوص HW برندها در سن طلا: کالیفرنیا عجله طلا و جدید رویای آمریکایی و Stephen E. آمبروز در هیچ چیز مانند آن در جهان: مردان ساخته شده است که به راه آهن سراسری سال 1863 – 1869. آمبروز در واقع مطالعه چینی-انگلیسی عبارت کتاب از سال 1867. او اشاره می کند که عبارت “حال شما چطور است ؟” و “متشکرم” در هر یک از آنها.

اساسا رمان تنها این یک موضوع غلبه بر محرومیت از یک's ریشه و هویت نژادی به نفع بودن 'آمریکایی' اما همانطور که در تمام چانه's نوشتن – این درست است به خصوص از رمان Gunga Din بزرگراه – it's یک واقعیت غیر قابل انکار است که چانه خود آمریکا به هسته طوری غرق در آمریکا, فرهنگ, فرهنگ عامه و به خصوص بیشتر فیلم که یکی به تعجب می کنم اگر او یکی از درخشان ترین نمونه از درست چند فرهنگی (او را خوار شمردن اصطلاح) است که ما داریم.

بنابراین اگر این کتاب تا حدودی محدود کرد چه می تواند خوانندگان استخراج از آن را برای یادگیری و لذت بردن از ؟ در یک کلمه سرگرم کننده! دونالد's سفر از بودن خود hater که می پذیرد منفی سفید نگرش در مورد چینی-آمریکایی ها به افتخار چینی-آمریکایی است او را در عبور از مسیرهای با کاملا چند از شخصیت های جالب در طول راه نه دست کم از آن است که خانواده خود را. پدرش پادشاه Duk صاحب یکی از بهترین رستوران ها در محله چینی ها. او اسم عمو دونالد یک ستاره اپرا کانتونی است که برای یک دیدار. مامان حمایتی است و اغلب در تلاش برای نگه داشتن یک دسته دونالد's خواهر زهره و پنه لوپه که زیبا هستند ادبی خلق اغلب صحبت به عنوان اگر آنها در حال مفسران به جای شرکت کنندگان است. (حس بازی و سرگرم کننده چانه با این قابل لمس است.) Tiffany shawn مرد و پسرش, tiffany shawn جونیور, ویتنام یک دامپزشک به نام ویکتور لی یک جفت از دوقلوها که امد و شد زیاد خیابان های محله چینی ها در شب قورباغه و یک معلم رقص است که صورتحساب خود را به عنوان چینی Fred Astaire دور از بازیگران. هر یک از وجود دارد در ساختار داستان به تقویت درس اصلی به دونالد در یک وضعیت که معمولا طنز است. من فکر می کنم این نشانه ای از یک واقعا توسعه هوش – با استفاده از طنز به یک کشنده نقطه جدی. و چون چانه اصرار بر سردرگم غیر چینی خواننده در ابتدا از جمله آداب و رسوم و سنت های فرهنگ در داستان بدون توضیح آنها او شامل خواننده در تجربه چگونه سفید ساختار قدرت عجیب و تخریب مردم خود را از روز از راه آهن است. این نوع از چیزی است که همیشه یک خط خوب – I'm مطمئن نیست که غیر چینی غیر, هندی, غیر آفریقایی همیشه می توانید همدردی. همدردی بله, اما همدلی سخت است مرتب کردن بر اساس مانند یک مرد در تلاش برای درک آنچه در آن's بود ، چانه به آن تلاش زیادی کرد.

در پایان من باید می خواهم به اظهار نظر به طور خلاصه آنچه که من درک می شود هر دو شدت و یکپارچگی هدف در چانه's بخشی. من گاهی اوقات به عنوان خوانده شده که چانه's حملات بر برخی از نویسندگان دیگر واقعا ریشه در کینه یا حسادت است. این ادعا اشتباه است. قطعا چانه's: کتاب don't فروش در اعداد است که قهوهای مایل به زرد's یا Kingston's انجام دهد; با این حال ما نیاز به حتی استدلال می کنند که نقطه فکری برای مقابله با آن است. همه ما نیاز به دانستن این است که یک مدیر برای تلفن های موبایل Wayne Wang, با نزدیک شدن چانه در مورد فیلمبرداری از بازی سال اژدها و چانه رد این ایده بر این اساس است که او می خواهم هالیوود messing با داستان خود را. این رد بالقوه میلیون ها دلار حق امتیاز است نه عمل از کسی که فاقد باور به خود – چانه شیوه آنچه که او موعظه. بنابراین یکپارچگی خود را دست نخورده است. بنابراین خود را شدت. در ابتدا اشاره کردم چانه's مجموعه ای از فایل های آسیایی, بازیگران آمریکایی است. به این دلیل است که این به وجود آمد که فوق العاده, هیچ, آسیایی-بازیگر آمریکایی تا کنون ایفا کرده است چارلی چان در فیلم است. چانه's بلند رمان Gunga Din بزرگراه در مورد این مسخره apalling امور و در آن تحقیقات خود را در مورد بازیگران قرار داده است به استفاده کامل. این پژوهش واقعا عظیم علمی پروژه به عنوان یک خواندن رمان عمیقا نشان می دهد. هیچ کس نمی خواهد تا کنون این برچسب “جعلی” – دوباره چانه's شدت نیز دست نخورده است. هر چه چانه's میدهند یا demerits ممکن است او عشق یا نفرت او's نادرترین نوع نویسنده از ادبیات تخیلی کسی که واقعا برگ تاثیر او بر بار.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.