تشنگی «غیزانیه» با وعده های عمل نشده

[ad_1]

بخش غیزانیه، یکی از بخش‌های شهرستان اهواز که واقع در کیلومتر ۴۰ این شهرستان است که بزرگترین بخش اهواز محسوب می‌شود همچنین غیزانیه در قسمت شرقی مسیرهای اهواز به ماهشهر، رامشیر، رامهرمز و هفتکل قرار دارد.
علاوه بر فعالیت شرکت‌های نفت و گاز کارون و مارون، شرکت ملی حفاری ایران، پتروشیمی مارون و پتروشیمی رازی، مسیر ترانزیت بنادر ایران نیز در این بخش قرار دارد. بخش غیزانیه از دو دهستان تشکیل شده‌است، دهستان مشرحات و دیگری دهستان غیزانیه است که ۸۳ روستا در این بخش وجود دارد و شغل اکثر ساکنان این روستاها کشاورزی و دامپروری می‌باشد. در بخش غیزانیه بیش از ۳۰۰ چاه نفت وجود دارد که این بخش را به یکی از مناطق نفت خیز استان خوزستان تبدیل کرده است اما با وجود فراوانی نفت در این بخش مردمان غیزانیه سال‌هاست روزگار بی آبی را گذر می‌کنند و با مشکلات اساسی برای تأمین آب شرب و مصرفی مواجه هستند.
با شیوع ویروس کرونا و وضعیت قرمز استان خوزستان و آغاز گرمای طاقت فرسا در این استان مشکلات اهالی منطقه را دو چندان کرده است و در این چند روز اخیر مردم برای تأمین آب به مشکل خورده‌اند و در این میان وعده‌های هفتگی و ماهیانه بی سرانجام مسؤولان استان برای حل این مشکل بیشتر مردم را آزار داده است. با وجود فعالیت گسترده شرکت مناطق نفت خیز جنوب در این منطقه اما مردم در محرومیت به سر می‌برند و افزون بر مشکل آب آشامیدنی و خانگی، از گاز و عدم آنتن دهی مناسب تلفن همراه در این منطقه نیز محروم هستند./مرتضی جابریان

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.