جشنواره ونیز گزینه برگزاری آنلاین را رد کرد

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

سخنگوی جشنواره ونیز در گفتگو با ورایتی عنوان کرد این جشنواره سینمایی را نمی‌توان با رویدادی آنلاین جایگزین کرد؛ اگرچه احتمال استفاده از تکنولوژی در برخی بخش‌های جشنواره وجود دارد اما برای تصمیم‌گیری در این مورد نیز هنوز خیلی زود است.

«آلبرتو باربارا» ـ دبیر جشنواره ونیز ـ هم در گفتگویی با خبرگزاری ایتالیایی «ANSA» تصریح کرده که در حال حاضر گزینه برگزاری دیجیتالی جشنواره را مدنظر قرار نمی‌دهند.

هفته گذشته «ژوانا وینسنت» و «کمرون بیلی» مدیران جشنواره تورنتو کانادا که قرار است از تاریخ ۱۰ تا ۲۰ سپتامبر (در تاریخی نزدیک به جشنواره ونیز) برگزار شود اعلام کرده‌اند برگزاری همزمان آنلاین و حضوری جشنواره را در نظر دارند؛ چرا که مطمئن نیستند مردم به سبب نگرانی از ویروس کرونا در تجمعات حاضر شوند یا خیر.

«آلبرتو بارابارا» درباره تصیمیم جشنواره تورنتو توضیح داد: تورنتو نوعی متفاوت از جشنواره‌های سینمایی است و با کن و ونیز قابل مقایسه نیست. ما همچون سال‌های گذشته مشغول کار هستیم و نمی‌توانیم اطلاعات خاص و دقیقی درباره آینده ارائه دهیم اما جشنواره ونیز لغو برگزاری فیزیکی جشنواره را به عنوان یک گزینه در نظر ندارد.

کشور ایتالیا که به شدت درگیر بحران کروناست و قوانین قرنطینه‌ای سختگیرانه‌ای را وضع کرده تاکنون با مرگ بیش از ۱۵ هزار نفر از شهروندان خود به دلیل ابتلا به ویروس کرونا رو به رو شده است، با این وجود موارد جدید ابتلا کمی کاهش یافته و این امیدواری وجود دارد که این بحران در ایتالیا نیز همچون چین در مقایسه با سایر کشورها زودتر فروکش کند.

ماه گذشته دوسالانه معماری ونیز هم به دلیل نگرانی‌ها از شیوع ویروس «کرونا» به تعویق افتاد و این رویداد که قرار بود از بیست و سوم ماه «می» فعالیت‎‌ خود را آغاز کند، حالا از بیست و نهم آگوست آغاز خواهد شد.

هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز، قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان طبق اعلام پیشین قرار است از تاریخ ۲ تا ۱۲ سپتامبر (۱۲ تا ۲۲ شهریور) برگزار شود و امسال «کیت بلانچت» بازیگر برنده اسکار به عنوان رئیس هیات داوران بخش رقابتی انتخاب شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *