درن در عمل اسلیو معده (تجهیزات پزشکی)

یکی از دغدغه های اصلی بیمارانی که کاندید عمل جراحی لاغری هستند، درن چیست ؟ مربوط به تخلیه پس از جراحی چاقی است. زهکشی یا لوله هایی که داخل شکم قرار می گیرند خوشمزه تر هستند. بسیاری از جراحان کاهش وزن ممکن است این لوله ها را در شکم قرار ندهند. اما دکتر سعید شمس همیشه درن چیست از زهکشی استفاده می کند. این بیشتر برای اطمینان از عدم آسیب، نشتی یا خونریزی محل عمل پس از عمل است. در این مقاله توضیح خواهیم داد که تخلیه اسلیو و بای پس معده بعد از عمل چقدر طول می کشد.

زهکشی چیست؟
درناژ یک دستگاه لوله‌ای شکل است که برای تخلیه ترشحات شکم استفاده می‌شود و پس از جراحی کاهش وزن به داخل شکم وارد می‌شود. “درن چیست” تخلیه به عنوان یک دستگاه مکنده عمل می کند. برای درک بهتر زهکشی یا لوله های شکم و علت قرار گرفتن آن، پیشنهاد می کنم ویدیوی زیر را توسط دکتر سعید شمس مشاهده کنید.

درناژ در جراحی اسلیو معده چند روز طول می کشد؟
معمولا بعد از جراحی اسلیو معده اگر مشکل خاصی مانند خونریزی غیرطبیعی یا ترشحات غیرطبیعی وجود نداشته باشد، روز بعد از جراحی اسلیو معده، پس از مراجعه به دکتر سعید شمس، درناژ از شکم بیمار خارج می شود. درن چیست درناژ به مدت یک روز در آستین باقی می ماند تا از عوارض بعد از عمل اطمینان حاصل شود. احتمال نشت معده، خونریزی بعد از جراحی اسلیو می تواند خطرناک باشد. یکی از علل مرگ در جراحی اسلیو موارد ذکر شده است.

تخلیه پس از جراحی آستین
زهکشی بای پس معده چند روز طول می کشد؟
در بای پس معده، زهکشی به مدت 2 تا 3 روز در شکم نگه داشته می شود. “درن چیست” درناژ افرادی که تحت عمل جراحی بای پس معده قرار گرفته اند به ندرت یک روز پس از جراحی برداشته می شود، مگر اینکه جراحی مشکل خاصی داشته باشد.

چرا بعد از جراحی چاقی درناژ در شکم گذاشته می شود؟
درن ها یا لوله های داخل شکمی فقط برای این است که بدانیم داخل شکم چه می گذرد. مانند خونریزی، نشت معده و عوارض بعد از جراحی چاقی.

لوله داخل شکمی بعد از جراحی کاهش وزن
عوارض تخلیه پس از جراحی چاقی
یکی از عوارض رایج درناژ این است درن چیست که اگر بیش از زمان استاندارد در شکم باقی بماند، می تواند منجر به عفونت بیمار و عوارض ناشی از عفونت شود.

درن های بزرگ و سخت می توانند اندام ها یا شریان های مجاور را سوراخ کرده و باعث فیستول یا خونریزی شوند. از آنجایی که درن ها باعث نشت درن چیست از محل آناستوموز و تشکیل فیستول می شوند، نباید در تماس با آناستوموزهای روده قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.