دستگیری ۲۴ نفر در فارس

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

رییس پلیس فتا استان فارس گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون با ۱۸۰ سایت، کانال و پیج شایعه پراکنی در فضای مجازی برخورد شده‌است.

سرهنگ حشمت سلیمانی افزود: تاکنون با مسدودسازی و حذف شایعات در سایت، کانال و شبکه‌های اجتماعی با کسانی که قصد برهم زدن جو استان در زمان شیوع این بیماری را داشته‌اند برخورد شده است.

وی با بیان اینکه کارشناسان این پلیس با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند در این خصوص ۲۴ نفر را دستگیر کنند، گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ سلیمانی خاطر نشان کرد: ۶۰ نفر از کسانی که به صورت ناآگاهانه اقدام به پخش شایعات در فضای مجازی کرده بودند نیز به پلیس فتا استان احضار شدند و به آنان تذکر داده شد که دیگر اقدام به پخش اینگونه شایعات نکنند.

رییس پلیس فتا استان اعلام کرد: شایعه پراکنان فضای مجازی که از خارج از استان فارس اقدام به انتشار و پخش شایعات پیرامون بیماری کرونا می‌کردند نیز برای پیگیری به پلیس فتای استانشان ارجاع داده شده اند.

این مقام انتظامی گفت: در حال حاضر از انتشار شایعات در فضای مجازی کاسته شده و مردم بیشتر اخبار را از طریق خبرگزاری‌های رسمی پیگیری می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.