سفارت آمریکا به پایگاه عین الاسد عراق نقل مکان می‌شود؟

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

خبرگزاری المعلومه به نقل از یک منبع عراقی گفته است که نیروهای آمریکایی عملیات گسترش ساختمان پایگاه هوایی عین الاسد در منطقه البغدادی را انجام دادند.

وی افزود: طبق اطلاعات طبقه بندی شده رهبران آمریکا در حال بررسی و مطالعه انتقال سفارت این کشور در بغداد به یکی از ساختمان پایگاه عین الاسد هستند.

البته تاکنون، مقامات رسمی عراق و امریکا دراین خصوص اظهارنظر نکرده اند.

این منبع ادامه داد که نیروهای آمریکایی به دنبال آن هستند که سفارت آمریکا از بغداد را پس از حملات مکرر موشکی به خارج از پایتخت عراق منتقل کنند و برای این کار جایگزین مناسب پیدا کرده اند.

وی توضیح داد که همه نشانه ها حاکی از آن است که پایگاه هوایی عین الاسد کاندیدایی است که می تواند به جای بغداد مکانی برای سفارت آمریکا شود، زیرا این منطقه کاملاً ایمن و محاصره شده در بیابان است که هدف قرار دادن آن را به طور مداوم دشوار خواهد کرد و نیروی هوایی و پهپادی آمریکا نیز به طور ۲۴ ساعته بر فراز آن پرواز می کند و سفارت را به محلی امن تبدیل می‌کند.‎

در همین حال سفارت آمریکا در بغداد جمعه گذشته با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وزارت امور خارجه این کشور به کارمندان خود در بغداد و اربیل دستور داده است که عراق را ترک کنند.

در بیانیه سفارت آمده است که به دلیل مجموعه ای از شرایط امنیتی و رویه های مسافرتی در نتیجه اپیدمی ویروس کرونا، وزارت امور خارجه دستور بازگشت کارمندان سفارت آمریکا و مرکز پشتیبانی دیپلماتیک بغداد و کنسولگری آمریکا در اربیل را صادر کرد.

بیانیه توضیح داده که خدمات صدور روادید در بغداد و اربیل همچنان به حالت تعلیق درآمده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *