نگرانی از موج دوم بازگشت مسافران‌ نوروزی به تهران

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

دکتر «علیرضا زالی» در باره شیوع کرونا در شهر تهران، افزود: تهران هنوز به شرایط مطلوب کنترل کرونا نرسیده و این مهم، نیازمند بررسی های بیشتر در روزهای آتی خواهد بود.

به گزارش جمعه شب دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی،فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: اگرچه شتاب شیوع کرونا در تهران کمی کند شده اما هنوز به حد قابل قبول نرسیده و هنوز هم شاهد مراجعه مردم به اورژانس ها و مراکز درمانی برای درمان کرونا هستیم.

وی با اشاره به این که میزان مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی نیز در روزهای اخیر افزایش یافته، توضیح داد: تهران هنوز در شرایط مطلوب کنترل کووید-۱۹ قرار ندارد.  در چند روز آینده می توانیم با ارائه آمار مراجعات مردم به مراکز درمانی، میزان افزایش شیوع کرونا را تخمین بزنیم.

وی از استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران خبر داد و گفت: متأسفانه تعداد آمار مبتلایان کاهش نیافته و کماکان بسیاری از تخت های ویژه و بستری به مبتلایان به کووید-۱۹ اختصاص دارد

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، تأکید کرد: کنترل تردد معتادان در سطح شهر به هیچ عنوان نباید به زمان سپرده شود و سریعاً اقدامات پیشگیرانه باید در دستور کار باشد.

زالی با اشاره به این که تمهیدات ویژه ای برای جمع آوری معتادان در سطح شهر اندیشیده شده است، اظهار کرد: با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری تهران اقدامات مؤثری در حال اجراست.

وی ادامه داد: نیازهای اساسی و اعتباری لجستیکی توسط ستاد مقابله با کرونا در حال طراحی و اجراست.
زالی با بیان این که تردد معتادان در سطح شهر می تواند مشکلات جدی و ملی برای از کنترل خارج شدن ویروس کووید-۱۹ ایجاد کند، تأکید کرد: بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت، اقدامات لازم برای پیشگیری از کرونا انجام خواهد شد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: معتادان به دلیل انجام رفتارهای پرخطر و عدم رعایت توصیه های بهداشتی می توانند خود و سایرین را در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دهند.

وی با بیان این مهم که برخی معتادان نیز به دلیل نداشتن محل اقامت مشخص و دائم زمینه ابتلا به کرونا را بالا می برند، افزود: این افراد به دلیل چرخش در نقاط مختلف شهر و عدم رعایت اصول در خانه ماندن می توانند چرخه بیماری را گسترش دهند.

زالی، ضرورت مداخلات جدی تر از سوی سازمان شهرداری و نیروی انتظامی را خواستار شد و توضیح داد: تاکنون اقدامات مؤثری از سوی این نهادها انجام شده اما بدیهی است برای انجام اقدامات تکمیلی باید رویکردهای جدی تری در دستور کار قرار بگیرد.

تأمین اعتبارات برای فراهم کردن زمینه های لجستیکی برای کنترل و قطع زنجیره کرونا از طریق معتادان، یکی دیگر از مواردی بود که دکتر زالی مورد توجه قرار داد و افزود: کنترل تردد معتادان در سطح شهر به هیچ عنوان نباید به زمان سپرده شود و سریعاً باید اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.