چینی آمریکایی تجربه

[ad_1]

امریکا یک کشور است که برای مردم از هر بخشی از جهان است. اگر یک تمایل قوی به تعداد فرهنگ های ارائه شده در جمعیت عمومی آن ممکن است بسیار خسته کننده آزمون پشتکار. جالب فرهنگی روند که نمایاندن است در امریکا, برای برخی از زمان در حال حاضر است که فرهنگ آمریکایی چینی. “چینی آمریکایی” یک پدیده شده است که در نتیجه افراد با منبع چینی در امریکا زندگی می کنند. به عنوان سال گذشت تحرک بیشتری از چین به امریکا افزایش یافته است. آن است که هنوز هم درست است که جزر و مد از مهاجرت از شرق آسیا همچنان به رشد. در تجربه آمریکایی چینی آنها را تا حد زیادی موفق شد در اعمال منحصر به فرد خود را تحت تاثیر قرار در از راه های مختلفی در سراسر آمریکا و فرهنگ آن “دیگ ذوب” جامعه است. در واقع آمریکایی چینی شده اند و زندگی, کار و بالا بردن فرزندان خود را در اینجا در آمریکای شمالی برای بسیاری از نسل!

آمار رسمی از ایالات متحده توجه داشته باشید که اصلی موج مهاجران چینی آغاز شد و در سال 1820. اما تعداد واقعی مردم چین مهاجرت به خاک آمریکا بسیار کم بود قبل از سال 1848. پس از مشهور “California Gold Rush” بسیاری از مردم منشاء چینی شروع در آینده تعداد بیشتر است. چهار سال پس از عجله طلا به پایان رسید بیش از 25000 مردم چین آمده بود به زمین به نام “امریکا است.” بسیاری از مردم در حال مهاجرت به ایالات متحده در آغاز شد مردان جوان با یک سطح پایه از آموزش و پرورش بودند که به دنبال کار دستی اشتغال است. متاسفانه وجود آمد به عنوان یک ممنوعیت مهاجرت چین از سال 1885 به سال 1943. این بود نتیجه بحث “خروج چینی ها عمل می کنند.” پس از این چینی مهاجرت بود محکم محدود تا سال 1965. در طول سال های پس از آن بسیاری از مردم چین را با موفقیت ساخته شده سفر خود به امریکا است. مردم با اصل و نسب که متولد شده در امریکا بلافاصله اعطا کامل تابعیت ایالات متحده است. اما از آنجا که مردم's جمهوری چین اجازه نمی دهد که تابعیت دوگانه چینی افرادی که تابعیت شهروندان ایالات متحده باید خود را از دست چینی شهروندی است.

این هیچ راز این روزها که مهاجران چینی ساخته شده اند سهم عمده ای در چندین زمینه در این کشور است. پروفسور استیون چو یک چنین فردی است که برنده جایزه نوبل شد. او همچنین یک چینی آمریکایی است. دیگر برندگان جایزه نوبل با آمریکا ریشه شامل ساموئل سی سی تینگ Tsung دائو لی چن نینگ یانگ و دانیل Chee Tsue.

گفته شده است (حتی با مردم خود) که آنها را به راه های مختلف زندگی نسبت به دیگر آمریکایی است. آنها را نگه داشته و بسیاری از قوی ترین سنت های فرهنگی زنده در طول اقامت طولانی خود را در امریکا است. برخی از این سنت حتی تبدیل به پیوند به مدرن زندگی آمریکایی! یکی از قابل توجه ترین تأثیرات آمریکایی چینی شده است در زمینه آشپزی. این آغاز یک مدت زمان طولانی پیش زمانی که آمریکایی ها بودند که برای اولین بار در معرض خوشمزه غذاهای چینی احتمالا در دستور خود چینی دوستان و همسایگان. نه بیش از حد طولانی پس از آن رستوران چینی نشان شد در سراسر امریکا ارائه سنتی چینی غذا به مشتریان آمریکایی. با گذشت زمان یک نوع جدید از “American غذاهای چینی” توسعه یافته است. این واقعا یک همجوشی بین آمریکا و غذاهای چینی. اما آن را نمی't به نظر می رسد موضوع برای اکثر مردم است. چینی رستوران کسب و کار به وجود آمد با محبوب درخواست تجدید نظر!

اگر یک فرد بخواهد به فرهنگ چینی در کمال خود (persian) در چشم انداز آمریکایی امروز پس از آن چینی است منطقی جایی برای رفتن. “محله چینی ها” اشاره به یک منطقه تعیین شده از بسیاری از شهرهای بزرگ است که به عمد ساخته و نگهداری می شود مانند یک واقعی جامعه چینی. محله چینی ها پر است از رستوران ها و مغازه های سوغات و موزه ها که در نمایش فرهنگ باستانی و مدرن از چین آشکارا. کل جامعه طراحی شده است که در سبک سنتی چینی. این جوامع قرار دارد در بسیاری از شهرستانها در سراسر جهان بیش از حد. این شواهد دیگری است که مردم چین را گسترش در سراسر جهان است. نفوذ خود شده است عمیقا و به شدت توسط بسیاری از مردم احساس که نه منشاء چینی. پس مردم چین آمده اند به غرب در چنین مد. آنها تغییر در این راه بسیاری از مردم زندگی می کنند … حتی اگر غربی ها همیشه از آن آگاه است. آمریکایی چینی می جشن می گیرند و آنچه را که آنها انجام داده اند تا کنون. ممکن است سفر خود را از یک خوش شانس و خوشبخت یکی بیش از حد!

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.