کرونا در جهان؛ ۶۸۳ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در اسپانیا جان خود را از دست دادند

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

همزمان با ادامه شیوع ویروس کرونا و افزایش شمار قربانیان آن در اروپا دولت‌ها قوانین سختگیرانه‌تری برای محدود کردن آمد و شد مردم در کشورها وضع کردند. قرار است دوره قرنطینه در فرانسه پس از ۴ هفته، بار دیگر تمدید شود. انتظار می رود لندن نیز سیاستی مشابه پاریس را در پیش بگیرد.

آخرین اخبار و آمارها از شیوع ویروس جدید کرونا در روز چهارشنبه نهم آوریل (۲۱ فروردین) را می توانید در این صفحه دنبال کنید.

در روزهایی که به دلیل شیوع کرونا مجبوریم بسیار کمتر از گذشته به خرید برویم، ذخیره کافی مواد غذایی و داشتن ابتکاراتی برای افزایش ماندگاری آنها یک چالش مهم برای خانواده‌ها است.

کاهش بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه در ایتالیا

مقام‌های ایتالیایی، امروز ۶۱۰ مورد فوتی جدید در اثر ابتلا به کووید ۱۹ را گزارش کرده‌اند که ۶۸ نفر بیش از آمار روز گذشته است.

از سوی دیگر شمار افراد جدید مبتلا به ویروس کرونا در این کشور در ۲۴ ساعت گذشته هزار و ۱۶۲ نفر عنوان شده که ۱.۷ درصد افزایش یافته است.

با این حال تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه در ایتالیا در ششمین روز پیاپی بار دیگر کاهش یافت همانگونه که به‌طور کلی شمار افراد بستری در بیمارستان‌ها کاهش یافته است. از ۹۶ هزار و ۸۷۷ نفری که در حال حاضر در ایتالیا به ویروس کرونا مبتلا هستند ۶۴ هزار و ۸۷۳ نفر در خانه تحت مراقبت قرار دادند.

شمار کل قربانیان این ویروس در ایتالیا ۱۸ هزار و ۲۷۹ نفر گزارش شده است.

۱۶ میلیون آمریکایی در سه هفته اخیر بیکار شده‌اند

وزارت کار ایالات متحده آمریکا تایید کرد که بیش از ۶.۶ میلیون آمریکایی در هفته شغل خود را از دست داده‌اند، تا این رقم در سه هفته اخیر به ۱۶ میلیون نفر برسد.

اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند که ۵.۲۵ میلیون آمریکایی در هفته منتهی به ۴ آوریل فرم بیکاری را برای بهره بردن از مزایای دولتی پر کنند که رقم واقعی بیش از پیش‌بینی‌ها بود.

دست‌کم ۶.۶۵ میلیون نفر در آمریکا در هفته منتهی به ۲۸ مارس (۹ فروردین) فرم بیکاری پر کرده‌اند تا از مزایای دولتی بهره ببرند. این میزان درخواست افراد برای بهره بردن از بیمه و مزایای بیکاری در تاریخ آمریکا بی‌سابقه ارزیابی شده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا به حدود ۸ هزار نفر رسید

شمار قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا با اضافه شدن ۸۸۱ مورد فوتی جدید به ۷ هزار و ۹۷۸ نفر افزایش یافت. تاکنون ۶۵ هزار و ۷۷ نفر نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.

چگونه کرونا ۱ میلیارد دلار از ثروت شخصی ترامپ را یک ماهه به باد داد؟

ثروت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا طی ماه مارس و همزمان با شیوع شتابان ویروس کرونا در ایالات متحده و جهان حدود ۱ میلیارد دلار کاهش یافت.

نشریه فوربس این برآورد را بر پایه بررسی میزان کاهش قیمت سهام کسب و کارهای مشابه با آن چه که آقای ترامپ در آن‌ها فعالیت دارد، انجام داده است.
گزارش کامل را در این لینک بخوانید.

شمار قربانیان کرونا در ایران به ۴ هزار و ۱۱۰ نفر رسید

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران از فوت ۱۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا خبر داد و گفت که تاکنون ۴ هزار و ۱۱۰ نفر در اثر ابتلا به کووید ۱۹ در ایران جان باخته‌اند.

وی همچنین از شناسایی هزار و ۶۳۴ مورد جدید ابتلا به این ویروس از روز گذشته تا امروز در کشور خبر داد که در مجموع شمار افراد مبتلا از ۶۶ هزار نفر فراتر رفته است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران شمار بیماران بهبود یافته را نیز ۳۲ هزار و ۳۰۹ نفر ذکر کرد.

وی با این حال تاکید کرد که ۳ هزار و ۹۱۸ نفر نیز در شرایط بحرانی هستند.

وضعیت سلامت نخست وزیر بریتانیا همچنان رو به بهبودی است

سخنگوی رسمی بوریس جانسون گفت: «وضعیت سلامتی نخست وزیر بریتانیا همچنان رو به بهبودی است.»

جانسون از سه شب پیش به دلیل وخامت حال پس از ابتلا به کووید ۱۹، در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در لندن بستری است.

سخنگوی نخست وزیر بریتانیا روحیه آقای جانسون را خوب توصیف کرد.

دست‌کم ۱۰۰ پزشک در ایتالیا در اثر ابتلا به کرونا جان باختند

انجمن پزشکان ایتالیا اعلام کرد که دست‌کم ۱۰۰ پزشک در این کشور در اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

هشتاد نفر از این پزشکان در مناطق شمالی ایتالیا فعالیت می‌کردند که یکی از کانون‌های اصلی شیوع این ویروس در این کشور بود.

طبق آمار انستیتوی بهداشت ایتالیا، تاکنون ۱۳ هزار و ۵۲۲ نفر از کادر درمانی این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

تاکنون ۴۱۶ نفر از نیروهای ناو هواپیمابر آمریکایی مبتلا به کرونا شده‌اند

تاکنون ۴۱۶ نفر از دریانوردان ناو هواپیمابر تئودور روزولت مبتلا به ویروس جدید کرونا گزارش شده‌اند.

این خبر را یکی از مقام‌های نیروی دریایی آمریکا به سی‌ان‌ان اعلام کرد. تاکنون ۹۷ درصد خدمه و نیروهای این ناو مورد آزمایش قرار گرفتند.

روز گذشته نیز اعلام شد، ناو هواپیمابر فرانسوی شارل دوگل که در حال انجام ماموریت در اقیانوس اطلس بود، پس از اینکه حدود ۴۰ دریانورد آن، با علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی شدند، تصمیم گرفت پیش از موعد مقرر به فرانسه بازگردد.

واکنش سازمان جهانی بهداشت به ترامپ: ویروس را سیاسی نکنید

در حالی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده سازمان جهانی بهداشت را به چین محوری متهم و به قطع کمک مالی تهدید کرده است، رئیس این نهاد از رهبران جهان خواست تا «اپیدمی را سیاسی نکنند.»
تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه با دفاع از عملکرد این نهاد بین‌المللی وابسته به سازمان ملل متحد گفت: ما به همه کشورها نزدیکیم و بدون تبعیض کار می‌کنیم.»

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.